Logó készítés folyamata

A „Logó születik” témakör első bejegyzése a logó készítés folyamatának általános leírásáról szól, ahogy dolgozok.

Logó készítés folyamata - Illusztráció
TARTALOMJEGYZÉK:


Egy jó logó elkészítéséhez érdemes tudni, hogy mi az a logó, miért van rá szükség, milyen logó típusok vannak, milyen stílusban készülhetnek, milyen hatásuk van a színeknek, formáknak, betűtípusoknak, kontrasztok és egyéb vizuális technikák alkalmazásának, hogyan van hatással az élettapasztalat, a kulturális környezet egy logóra, hogyan hatnak rá a trendek, sztereotípiák vagy akár a szimbólumok.
Ennek a témakörnek a bejegyzéseiben ezekre a kérdésekre keresem a választ, technikai megoldásokról, kivitelezésről, ugyanakkor a saját munkáimon keresztül szeretném bemutatni azt is, ahogy dolgozok.



A logó készítés folyamata

A logó készítése egy többlépcsős folyamatból áll, mely az egész arculat tervezés és a honlap készítés folyamatainak kezdete is egyben.

A logókészítés folyamata egy többlépcsős folyamat - illusztráció

Nem szabad elfelejteni, hogy a logó csak az egyik összetevője, csak egy kis része a márkaépítési folyamatnak. A logó és az arculat tervezését nem érdemes külön kezelni, ugyanis egy logót csak ritkán látni önmagában, mindig valamilyen környezetben találkozni vele. Ezt a tényt már tervezés elkezdése előtt érdemes figyelembe venni.


Hol és milyen formában találkozhatunk a logókkal?

Honlapon, névjegykártyán, plakáton, katalógusban, szórólapon, munkaruhán, e-mail aláírásban, levélpapíron, borítékon, címkéken, cégtáblán, pecséten, kicsiben, nagyban, álló vagy fekvő pozícióban, színesben vagy fehér-feketében, sima vízszintes felületen vagy egy autó oldalára nyomtatva, hímezve, ragasztva, matricán, és határ a csillagos ég.


Az én munkafolyamatom, ahogy dolgozom

  1. Logóval (és az arculattal) kapcsolatos kérések és elvárások megbeszélése és dokumentálása. Egy listán számos kérdést teszek fel a vállalkozásoddal, az elvárásaiddal kapcsolatban, hogy megismerhessem a céljaidat és a feladatot.
  2. A vállalkozás, a termék vagy a szolgáltatás lehető legteljesebb megismerése a gyűjtött információk alapján.
    A tőled kapott információkra és a közös munkára támaszkodva feltérképezzük többek között a megszólítani kívánt célközönséget. Hogyan, mikor, milyen módon érheted el őket?
  3. Koncepció kidolgozása, az alapvető arculati elemek megtervezése.
  4. Ötletelés, skiccelés. Tekints bele Paul Rand skiccelés és jegyzetelés munkáiba. Ő a világ egyik legnagyszerűbb designere, többek között az IBM logójának is a megálmodója, jegyzetei nagyon inspirálóak. Hasonló vázlatokat gyűjtöm a logó skiccelés című mappában, a pinteresten.
  5. Digitális formába öntés: számítógépes szoftver segítségével, a kézzel rajzolt grafikából digitális grafika lesz.
  6. Digitális vázlat javítása, módosítása és a véglegesítés.
  7. Átadás, dokumentálás. A logó átadása: nyomtatható és az online felületekre is alkalmas vektoros és raszteres fájl formátumokban is.

Kép: Gerd Altmann képe a Pixabay -en.